تبلیغات
سندیكای نمایندگان بیمه رازی - در ضرورت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری-
تاریخ : بیست و یکم آبان 90 | ساعت 13 و 48 دقیقه و 29 ثانیه | نویسنده : غلامرضا سلطان آبادی
بسیاری از شركت‌های ارائه دهنده بیمه «عمر» در سطح جهان آن را به عنوان بخش مهمی از برنامه‌ریزی مالی مردم مطرح می‌كنند، ولی آیا اینكه انسان بالاخره روزی می‌میرد می‌تواند دلیل موجهی برای تهیه این نوع بیمه نامه باشد؟ لزوما نه. اگر شما پانزده ساله یا كوچك‌تر هستید، در آمدی هم ندارید یا وابستگانی كه آنها را تامین كنید در حال حاضر نیازی به بیمه عمر ندارید.


اما اگر شغل ثابتی دارید و درآمدی، همسر و فرزندانی، پس شما نان آور خانواده هستید و اگر اتفاقی غیر منتظره برایتان بیفتد به طور حتم آنها با مشكل مواجه خواهند شد. در این صورت «بیمه عمر» برای شما از نان شب واجب‌تر است و نداشتن آن نوعی بی‌فکری در طول مسیر زندگی است. به خصوص اگر هم اکنون نزدیکان ناتوانی از نظر جسمی یا ذهنی دارید این کار می‌تواند اولویت اول شما باشد.
فلسفه وجودی بیمه عمر براساس تامین سرمایه‌ای مشخص برای بازماندگان بیمه شده در صورت فوت و استفاده از بسیاری از مزایای دیگر در زمان حیات وی طراحی شده است؛ زیرا ممكن است زندگی به طور طبیعی ادامه پیدا نكند و مجال آن را نیابیم آن طور كه دلمان می‌خواهد آینده پولی خود را طراحی و به انجام رسانیم. بنابراین اگر در زمانی كه اوضاع مالی خوبی نداریم عزیزانمان را ترك كنیم ادامه زندگی برایشان سخت خواهد شد. لذا بسیاری از افراد آینده‌نگر در سراسر جهان به دلایل گوناگون و در مقاطع مختلف زندگی خود یکی از انواع بیمه عمر را تهیه می‌كنند. شما هم دلیل خود را برای این کار پیدا كنید.
١- برای شما كه به تازگی تشكیل زندگی داده اید بهترین فرصت ممکن است؛ زیرا جوان هستید ‌و تندرست و این یك فاکتور مهم برای شماست که حق بیمه كمتری بپردازید و سود بیشتری ذخیره كنید. این بیمه‌نامه بسیار انعطاف‌پذیر است و در آینده می‌توانید فرزندانتان را نیز ذی نفع خود قرار دهید.
٢-اگر شما از ابتدای شروع زندگی مشترك این كار را انجام نداده اید حتما علاوه بر همسر اكنون فرزندانی نیز دارید. امیدواریم دیر نشده باشد پیش از اینكه سن شما افزایش پیدا كند و ریسک سلامتی‌تان بالا رود. تا سن شصت سالگی تهیه این بیمه نامه شدنی است.
٣-اگر هنوز ازدواج نكرده‌اید، ولی درآمدی دارید شما هم از تهیه بیمه «عمرو سرمایه‌گذاری» سود خواهید برد اولویت شما در بخش پس‌اندازی آن نهفته است و تا زمانی كه تشکیل زندگی دهید پول خوبی ذخیره خواهید كرد. بعد هم می‌توانید عزیزان خود را استفاده‌کنندگان بیمه‌نامه قرار دهید.
٤-والدین خوب، پدربزرگ و مادر بزرگ گرامی، شما هم می‌توانید به مناسبت‌های مختلف مثل روز تولد، زمان فارغ‌التحصیلی و ازدواج فرزندان و نوه‌های عزیز خود یك بیمه نامه «عمر و سرمایه‌گذاری» به آنها هدیه بدهید. این بسیار بهتر از انواع اسباب بازی‌ها و وسایل دیگر دوام می‌آورد؛ ضمن اینكه شما با این عمل آنها را تشویق می‌کنید تا همین كار را برای عزیزان خود انجام دهند.
٥-اگر شما شریك تجاری دارید كه ممكن است بازماندگانتان نقدینگی لازم برای ادامه شراكت را نداشته باشند خریدن سرمایه‌ای قابل‌توجه و آن هم بدون مالیات بر ارث و حصر وراثت از طریق بیمه عمر می‌تواند كمك بزرگی به عزیزانتان باشد.
٦- شاید هم شما پس انداز و سرمایه‌گذاری‌های لازم را در طول زندگی انجام داده اید و خیالتان از بابت آینده خود، همسر و فرزندانتان راحت است. ما به شما تبریک می‌گوییم، با این حال شما هم می‌توانید حقوقی قابل توجه را مستقیما برای خود در نظر بگیرید. شما که از پول بیشتر بدتان نمی‌آید؟ یا به شكرانه این نعمت كه فردی آینده‌نگر بوده و دستتان به دهانتان می‌رسد بخواهید درصدی از درآمد سالانه خود را با رضایت كامل از این طریق چه در زمان حیات یا بعد از آن به سازمان‌های خیریه یا هر کسی که دوست دارید ببخشید.
نتیجه اینکه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به معنی شراکت در جامعه، حفظ كرامت انسانی در روزهای مبادا و پس انداز برای آینده شما و عزیزانتان به شمار می‌رود. این کار بخش مهمی از سیاست‌گذاری مالی زندگی شماست و بدون آن محافظت از كسانی كه دوستشان دارید در اوضاع پر نشیب و فراز اقتصاد امروز كافی به نظر نمی‌رسد.